BOSCH Kombi C4 Hata Kodu

BOSCH Kombi C4 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
BOSCH Kombilerinizde C43 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, hava akışı probleminden kaynaklanmaktadır.

BOSCH kombinizin bu arızayı vermesinin bir çok sebebi vardır.

  • Baca yeriden çıkmış olabilir. Eğer gözle görülür bir çıkma söz konusu ise kullanıcı düzeltebilir. Her ne kadar düzeltilse de yenide ehliyetli bir servis çağırılarak kontrol edilmelidir.
  • Baca çok uzun olabilir. Eğer standartların üzerinde bir uzunlukta baca kullanılıyor ise standart boyutlara çekilerek sorun düzeltilebilir. Standartları öğrenmek için servis ile görüşülmelidir. Kısaltma işlemi mutlak suret ile ehliyetli bir servis tarafından yapılmalıdır.
  • Fan arızalanmasından da kaynaklanabilmektedir. Fanın görevi gazın yanma odasında yanabilmesi için gerekli oksijeni sağlamak ve sonrasında yanmış olan atık gazları dışarı atmaktır. Eğer bu işlevini yetine getiremiyorsa arızaya yol açar.
  • Prosestatdan dolayı da bu arıza kodunu verebilmektedir. Prosestatın görevi ise dışarıdan yeterli oksijen alınıp alınmadığını ve dışarıya atık gazların atılıp atılmadığını ölçmektir. Eğer hava giriş çıkışlarında problem var ise C4 hata kodunu göstermektedir.
  • Son olarak Elektronik kart arızası olabilir. Sebebi ise fan, prosestan gibi parçaların tamamen Anakart üzerinden kontrol edilmesinden kaynaklanmaktadır. Anakart üzerinde oluşan bir arızadan dolayı devrelerde bir atlama var ise hata kodu ile karşılaşırsınız.
Tüketicilerin bu arıza ile ilgili olarak sadece baca noktalarında bir şeyler yapabilir lakin her ne kadar sorunun düzeldiğini düşünsenizde ehliyetli bir Bosch servisten sorunun kaynağını ve kesin çözümünü öğrenmelisiniz. Zehirli gazdan etkilenmemek için mutlak suret ile servis hizmeti almalısınız.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 765

Add your Comment