BOSCH Avantixx 8 Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

BOSCH Avantixx 8 Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
BOSCH Avantixx 8 Çamaşır Makinelerinizde E18 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, Çamaşır makinenizin su boşaltamaması ile ilgili bir sorunu olduğu anlamına gelmektedir.
BOSCH Avantixx 8 Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin bir kaç sebebi vardır. Öncelikli olarak pompa motoruna kaçan bozuk para, tel, düğme vb. parçalardan dolayı pompa motoru tıkanmaktadır. Haricinde pompa motorunun arızalı olması, elektronik arızalı olması veya kazan ile pompa motoru arasında bulunan gırtlak hortum denilen parçanın içerisinde bulunan topun kireçlenmeden dolayı tıkanmış olması.
Öncelikle pompa motorunun kapağı açılmalı ve temizlenmelidir. Boşaltma programı verildiğinde pompa motorundan ses gelmiyor ise daha fazla müdahale etmeden ehliyetli bir BOSCH servisi aranmalıdır. Servis için; öncelikle pompa motoruna sonra elektronik karta bakılmalıdır. Eğer ses geliyorsa ve hala boşaltma işlemi gerçekleşmiyor ise kazan grubundan pompa motoruna uzanan gırtlak hortum içerisinde bulunan top kontrol edilmelidir. Eğer top kireçlenmeden dolayı tıkalıysa değiştirilmelidir.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 1
Görünümler: 4619

Add your Comment