BOSCH Logixx 8 Sensitive Çamaşır Makinesi F18 Hata Kodu

BOSCH Logixx 8 Sensitive Çamaşır Makinesi F18 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
BOSCH Logixx 8 Sensitive Çamaşır Makinelerinizde F18 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, Çamaşır makinenizin su boşaltmasıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.
BOSCH Logixx 8 Sensitive Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin bir kaç sebebi vardır. Öncelikli olarak pompa motoruna kaçan bozuk para, tel, düğme vb. parçalardan dolayı pompa motoru tıkanmaktadır. Haricinde pompa moturunun arızalı olması, anakartın arızalı olması veya kazan ile pompa motoru arasında bulunan gırtlak hortum denilen parçanın içerisinde bulunan topun kireçlenmeden dolayı tıkanmış olması.
Öncelikle pompa motorunun kapağı açılmalı ve temizlenmelidir. Boşaltma programı verildiğinde pompa motorundan ses gelmiyor ise diğer tüm işlemler için mutlak suret ile Bosch servisinden hizmet almalıdırlar. Bosch servisinin kontrol etmesi gerek noktalar; öncelikle pompa motoru, sonra elektronik karttır. Eğer pompa motorundan ses geliyorsa ve hala boşaltma işlemi gerçekleşmiyor ise kazan grubundan pompa motoruna uzanan gırtlak hortum içerisinde bulunan top kontrol edilmelidir. Eğer top kireçlenmeden dolayı tıkalıysa değiştirilmelidir. Düşük bir ihtimalle pompa motorunun pervanesinin kanatları kırılmış olabilir.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 988

Add your Comment