BOSCH VarioPerfect Serie 6 Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

BOSCH VarioPerfect Serie 6 Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu

Buradasınız:
  • Destek
  • BOSCH
  • BOSCH VarioPerfect Serie 6 Çamaşır Makinesi E18 Hata Kodu
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
BOSCH VarioPerfect Serie 6 Çamaşır Makinelerinizde E18 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, Çamaşır makinenizin su boşaltmasıyla ilgili bir sorun olduğu anlamına gelmektedir.
BOSCH VarioPerfect Serie 6 Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin bir kaç sebebi vardır. Öncelikli olarak pompa motoruna kaçan bozuk para, tel, düğme vb. parçalardan dolayı pompa motoru tıkanmaktadır. Haricinde pompa moturunun arızalı olması, anakartın arızalı olması veya kazan ile pompa motoru arasında bulunan gırtlak hortum denilen parçanın içerisinde bulunan topun kireçlenmeden dolayı tıkanmış olması.
Öncelikle pompa motorunun kapağı açılmalı ve temizlenmelidir. Boşaltma programı verildiğinde pompa motorundan ses gelmiyor ise diğer tüm işlemler için mutlak suret ile Bosch servisinden hizmet almalıdırlar. Bosch servisinin kontrol etmesi gerek noktalar; öncelikle pompa motoru, sonra anakarttır. Eğer pompa motorundan ses geliyorsa ve hala boşaltma işlemi gerçekleşmiyor ise kazan grubundan pompa motoruna uzanan gırtlak hortum içerisinde bulunan top kontrol edilmelidir. Eğer top kireçlenmeden dolayı tıkalıysa değiştirilmelidir. Düşük bir ihtimalle pompa motorunun pervanesinin kanatları kırılmış olabilir.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 1901

Add your Comment