Profilo Çamaşır Makinesi F03 Hata Kodu

Profilo Çamaşır Makinesi F03 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
Profilo Çamaşır Makinelerinizde F03 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu, Çamaşır makinenizin su boşaltamaması ile ilgili bir sorunu olduğu anlamına gelmektedir.
Profilo Çamaşır makinenizin bu hatayı vermesinin bir kaç sebebi vardır. Öncelikli olarak pompa motoruna kaçan bozuk para, tel, düğme vb. parçalardan dolayı pompa motoru tıkanmaktadır. Haricinde pompa moturunun arızalı olması, anakartın arızalı olması veya kazan ile pompa motoru arasında bulunan gırtlak hortum denilen parçanın içerisinde bulunan topun kireçlenmeden dolayı tıkanmış olması.
Öncelikle pompa motorunun kapağı açılmalı ve temizlenmelidir. Boşaltma programı verildiğinde pompa motorundan ses gelmiyor ise daha fazla müdahale etm eden ehliyetli bir Profilo servisi çağırılmalıdır. Servis için; öncelikle pompa motoruna sonra anakarta bakılmalıdır. Eğer ses geliyorsa ve hala boşaltma işlemi gerçekleşmiyor ise kazan grubundan pompa motoruna uzanan gırtlak hortum içerisinde bulunan top kontrol edilmelidir. Eğer top kireçlenmeden dolayı tıkalıysa değiştirilmelidir.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 510

Add your Comment