Rubenis Klima P5 Hata Kodu

Rubenis Klima P5 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
Rubenis Klimalarda karşılaşılan P5 hata kodu “Harici birimin hava kondansatörünün derecesi oldukça düşük veya yüksektir. (Koruma özelliği için, kompresör otomatik olarak duracaktır.)” anlamına gelmektedir.
Rubenis klimalarda oluşan bu hatanın sebebi dış ünitenin aşırı ısınmasından kaynaklanmaktadır. Bunun da bir çok sebebi vardır. Dış ünitenin hava almayacak bir ortamda bulunması, dış ünitede bulunan serpantinlerin aşırı derecede tıkanmış olması, dış ünitenin hava alma kanallarına bir şeyler sıkışmış olması vb. sebeplerdir. Çok düşük bir ihtimal olarak da elektronik kart ve kompresördür. Arızalı kompresör aşırı ısınma yapmış olabilir veya arızalı elektronik kart kompresörün aşırı ısınmış olduğunu gösteriyor olabilir. Eğer dış ünitenin etrafı açıksa tüketicinin yapacağı bir şey yoktur. Cihaza müdahale etmesi gereken Rubenis servisidir.
Cihaza müdahale edecek olan Rubenis Servisi öncelikle dış ünitenin hava alma kanallarını detaylı bir şekilde kontrol etmelidir. Eğer kirlenme tıkanma gibi sorunlar var ise giderlilmelidir. Rubenis servisinin bu sorunlar için giderme işlemi yapmış olmasına rağmen çalışmayan klimalarda elektronik kart ve kompresör kontrol edilmelidir. Bulunan hataya göre işlem yapmalıdır.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 47

Add your Comment