Vestel Klima E6 Hata Kodu

Vestel Klima E6 Hata Kodu

Buradasınız:
Tahmini okuma süresi: 1 dk.
Vestel Klimalarda E6 hata kodu ile karşılaşıyorsanız bu klimaya gelmekte olan elektrik voltajında düşüklük veya yükseklik olmasındandır.
Vestel klimanızın bu hatayı vermesinin bir kaç sebebi vardır. Vestel klimaların iç ünite elektronik kartında bulunan akım koruması sayesinde düşük veya yüksek gelen voltajlarda arıza kodu vermektedir yani öncelikli elektrik voltajlarının işin ehli bir elektrikçi tarafından kontrol edilmesi gerekmektedir. Eğer elektrik voltajlarında herhangi bir sorun yoksa ise sorun iç ünite elektronik kartında veya iç üniteye gitmekte olan elektrik kablolarından kaynaklanmaktadır. Bu durumda kullanıcıları cihaza hiç bir müdahale etmeksizin Vestel klima servisi yetkililerini arayarak servis talebinde bulunmalıdırlar.
Cihaza müdahale edecek olan Vestel servisi öncelikli olarak iç üniteye gitmekte olan elektrik kablosunu yenilemeli ve yeniden test yapmalıdır. Eğer sorun hala devam ediyor ise iç ünite elektronik kartına müdahale edilmelidir. Vestel klima servisi arıza tespitine göre cihaza müdahale edip sorunu giderecektir.
Etiketler:
Bu makale yardımcı oldu mu?
Beğenme 0
Görünümler: 2262

Add your Comment